Aleš Stezka v reprezentační premiéře vychytal výhru. S Fridrichem v národním týmu pokračují

Dvojzápas s Rakouskem přinesl úspěch na reprezentační scéně i brankáři Vítkovic Aleši Stezkovi, který v odvetném utkání v Linci vychytal výhru českého výběru 4:1. Trenér Kari Jalonen udělal po prvních dvou zápasech první úpravy ve složení národního týmu, jak Stezka, tak útočník Petr Fridrich ale nadále v národním týmu pokračují.

Přípravu české reprezentace na blížící se mistrovství světa odstartoval dvojzápas s Rakouskem. Svěřenci nového finského trenéra Kariho Jalonena nejprve ve středu porazili Rakušany ve Znojmě, gólem a asistencí se na tom podílel při své premiéře vítkovický útočník Petr Fridrich. Odvetné utkání se hrálo v Linci a i v něm měly Vítkovice stopu, díky brankáři Aleši Stezkovi dokonce dvojnásobnou. Gólman ostravského celku si při své reprezentační premiéře připsal výhru 4:1.

„Jedním slovem paráda! Bylo to fakt úžasné. Jsem strašně vděčný, že jsem tu šanci dostal. Tak jako každý tady se snažím odvádět maximum, abychom v týmu vydrželi co nejdéle. Je to pro mě motivace a zkušenost. Užívám si to proto tady každý den, jak to jenom jde,“ zmínil Stezka po vítězném debutu v rozhovoru pro server hokej.cz.

Jak viděl vítkovický gólman svůj první zápas v reprezentačním dresu? „Na začátku první třetiny mi pomohla jedna rozehrávka. Pak jsme dostali takový smolný gól, paradoxně to ale ze mě potom spadlo, taková ta nervozita. Pak už jsem se cítil dobře. Ve druhé třetině měli nějaké šance, ale kluci mi pomohli, když mi tam třeba něco vypadlo. Za to jim děkuju. Ve třetí třetině už jsme hráli parádně a k ničemu jsme je nepustili. Až do našeho vyloučení snad neměli ani střelu. Kluci přede mnou hráli parádně a musím jim fakt poděkovat, že mi při mé premiéře hodně pomohli.“

Přání, aby v týmu vydržel, se Stezkovi zatím plní. Nejen on, ale i Petr Fridrich pokračují v přípravě národního výběru i v dalším týdnu. Po dvojzápase s Rakouskem oznámil kouč Jalonen změny v sestavě, zapojí se noví hráči, mezi nimi například i vítkovický odchovanec Lukáš Klok. Nicméně na řadu musely přijít i škrty v sestavě. Ty se ale ani Petra Fridricha, ani Aleše Stezky netýkají. O velikonočním týdnu čeká reprezentaci kemp v Chomutově a v souvislosti s ním i dvojzápas s Německem. Po Velikonocích se mužstvo přesune na Slovensko. Na přelomu dubna a května bude příprava na mistrovství světa vrcholit na Czech hockey games, které bude premiérově hostit Ostrava. Vstupenky na turnaj čtyř týmů – Česka, Finska, Švédska a Rakouska – jdou do prodeje v úterý 12. dubna. Nejvěrnější a nejaktivnější fandové si mohou zajistit lístky do kotle českého národního týmu přes Fanclub HC Vítkovice za výrazně zvýhodněné ceny.