Banner Promo

Aleš Stezka: Super zápas, klukům patří velký dík!

Datum publikování:

Aleš Stezka se vrátil mezi tři tyče a byl to návrat, který se povedl na jedničku. Svými zákroky deptal mladoboleslavské střelce a s osmatřiceti zásahy se výraznou měrou podepsal pod zisk tří bodů. Vítkovický maskovaný fantom však první čisté konto sezony nepřeceňuje a na dálku děkuje obětavým spoluhráčům. 

Aleši, jaké bylo utkání z tvého pohledu? Dlouho se hrálo bez branek a pak to tam napadalo.

Super to bylo. Celou dobu jsme věřili a šli jsme si za tím. Plnili jsme, co jsme měli, co jsme si řekli na meetingu. Věřil jsem, že to zlomíme na naši stranu, bylo tam to odhodlání. Z mého pohledu kluci parádní. Parádně i na konci blokovali střely, hrozně mi pomohli, odpalovali vyražené kotouče. Takže za mě super zápas a díky patří klukům, za to, jak bojovali a jak jsme to urvali od prvního do posledního člověka.

Jaká panuje spokojenost s obranou, které tady je?

My hrajeme de facto stejný systém jako loni, kluci se snaží plnit, co mají. Každý máme nějakou roli, kterou se snažíme plnit na sto procent. I když nám tam vypadli kluci, kteří jsou zranění, tak máme tady mladé kluky, nebo kluky, kteří nám přišli pomoct, všichni hráli parádně, obětavě, každý tady chtěl zvítězit za tři body.

A když by si měl zhodnotit obranu v celém průběhu sezony, ne jen po dnešním utkání?

Super. Nechci to samozřejmě zakřiknout, ale kluci plní to co mají, takže za mě super. I komunikace funguje, takže obrana za mě na jedničku a útok taky.

Byl to zápas z kategorie, kdy má brankář na sobě magnety a zákroky přitahuje a puky lítají tam, kam mají?

Člověk se hlavně snaží soustředit sekundu po sekundě, zákrok po zákroku. Tady to člověk tolik neřeší. Tím, že měli docela hodně střel na začátku, tak to pro mě bylo lepší, rychle jsem se do toho dostal. Pro mě byl určitě takový zápas super. Ta nula už je taková třešnička na dortu a odměna pro celý tým.

V 54. minutě za stavu 1:0 měl Kousal dvě velké šance. Byl to klíčový okamžik utkání?

To k hokeji patří, že takhle někdo vyplave nebo sám ujede ze strany. Taky jsme měli nějaké úniky. Dá se říct, že to byl jeden z klíčových momentů, že jsme hned nedostali gól, že jsme celou třetinu vydrželi bez vyloučení, bez inkasovaného gólu. To si myslím, že nás psychicky hodně podrželo a pomohlo nám to do zbytku zápasu.

Zmínil si bloky obránců, nastolil ten trend třeba Rasty Dej hned v úvodu blokoval a vypadalo to, že snad ani nedohraje?

Kluci jsou hrozně obětaví. I když na tréninku trénujeme oslabení, tak tam padají a skáčou. Celý tým razíme, že tak jak člověk trénuje, tak pak hraje v zápase. Kluci jsou obětaví a za to jim patří velký dík.

Po dvou třetinách to nevypadalo, že padne hattrick. Co říkáš na závěr utkání?

Samozřejmě. Byli jsme ale trpěliví, čekali jsme na ty šance a před tou třetí třetinou jsme si řekli, že musíme být zodpovědní a hrát bez chyby a naštěstí se to podařilo. Počkali jsme si na jejich chybu a naštěstí jsme to využili a vyhráli.

Dominik Lakatoš dostal na dres céčko. Je to poznat i v kabině? Je živější, rtuťovitější nebo naopak zodpovědnější?

On je živý furt! Takže spíš ta zodpovědnost za tým jde na něj. Laky je ale člověk, který se s takovými věcmi vyrovná úplně v pohodě. Ale hlavně je to super kluk, který dokáže každého vyhecovat a vytáhnout k takovýmhle výkonům.

Pro tebe osobně je to druhá plnohodnotná sezona v extralize. Říká se, že je těžké výkony potvrdit, jak se s tím vyrovnáváš?

Říká se to, ale snažím se na to vůbec nemyslet a neřešit to. Snažím se jít den po dni, tak jak jsme to razili celou loňskou sezonu. V tomhle chceme pokračovat a nic víc nevymýšlet.

Co zaznělo v šatně, když jste slyšeli o letošním cíli, kterým je semifinále?

Samozřejmě každý má nějaké cíle a chce dojít co nejdále. Sezona je dlouhá, pro nás je důležité udělat play off a co bude potom, je strašně daleko. Pro nás je důležité se soustředit a jít den po dni, ať je to zápasový den nebo tréninkový. Cíle má každý ty nejvyšší, takže bych to nějak nerozlišoval a jel pořád naplno a soustředil se.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761