Aleš Stezka: Kometa? Bude to zajímavá série

Foto: Petr Kotala

A je to tady. V pátek vstoupí Vítkovice do čtvrtfinále play off. Jejich soupeřem bude Kometa Brno, která postup přes Mladou Boleslav postavila především na výkonu brankáře Dominika Furcha. Ostravskou bránu bude krýt reprezentant Aleš Stezka. Co čeká od souboje a jak se na něj těší?

Ve čtvrtfinále jdete na Kometu, co říkáš na tohoto soupeře?

Bude to zajímavá série. Člověk si nemůže vybírat. My jsme samozřejmě sledovali, koho dostaneme, ať se na to můžeme dobře připravit. Platí stále, že tým, který chce dojít co nejdál, musí porazit každého. Samozřejmě konkrétně Kometa – hodně těžký soupeř. Všichni vidí, že teď hrajou dobře, takže naší snahou bylo a je se na ně co nejlépe připravit, ať do toho můžeme pořádně vlétnout.

O soupeři se rozhodlo až v prodloužení posledního zápasu předkola, sledoval jsi to ty sám osobně?

Jojo, sledoval. Hokej sledujeme a zajímalo nás, koho dostaneme, takže jsme to sledovali pečlivě.

Měl jsi nějaké preference? Jestli radši Olomouc, nebo radši Kometu?

Jak už jsem řekl, člověk si nemůže vybírat a ani nechce. Navíc je vidět, a předkolo to ukázalo, že tady není žádný soupeř, který by byl v uvozovkách lehký, aby si ho někdo mohl nebo chtěl vybrat. Olomouc odehrála skvělou sérii. Kometa odehrála s Boleslaví skvělou sérii, krásný hokej. Liberec – Plzeň, to byla vyhrocená, těžká série. Člověk si nemůže vybírat a ani nechce.

Kometu v předkole hodně držel brankář Dominik Furch, co říkáš na tohoto svého oponenta?

Chytal dobře, hlavně ty dva zápasy doma, ale i v Boleslavi chytal parádně. Je to šikovný kluk, šikovný gólman a celkově to těmi výsledky za celý rok jen potvrzuje. Pro nás bude teď hlavní úkol najít recept, jak na něj, aby se nám to podařilo.

A co udělat pro to, aby naopak Kometa nenašla recept, jak na tebe?

To je ta druhá stránka. Musíme si projít každého hráče a připravit se. Každý máme svou roli a věřím, že uděláme maximum pro to, abychom hlavně do série dobře vstoupili.

Připravuješ se obecně ty sám na každého jednotlivého hráče?

Já to zas až tak do detailu nemám rád. Ono, ani ten protihráč nemá moc čas přemýšlet. Pár hráčů znám, mám v paměti, co dělají, ale úplně se k tomu člověk upínat nechce.

Kometa pro vás není neznámá, v základní části jste s ní čtyřikrát hráli…

… hráli, ale tohle je play off a to bude zase něco úplně jiného.

Vítkovice byly v základní části brány jako překvapení, myslíš, že se to pro play off změnilo, že se s vámi více počítá?

My takovéto věci neřešíme a ani nechceme. Hokej je nevyzpytatelná hra. Mluvit o favoritovi nebo tak, to vůbec. To nikdo nechce.

Po základní části jste měli dvanáct dní bez zápasu, zatímco Kometa odehrála tři utkání. Co bude více, volno nebo tempo?

To ukážou až zápasy. Já věřím, že jsme to volno využili k dobré přípravě a snažili jsme se fakt nachystat na to, abychom až přijde zápas měli fyzickou i herní kondici.

Série začíná doma, vnímáš to jako velkou výhodu?

Je to hlavně super pro naše fanoušky, kteří byli po celou základní část super, chodili ve velkém počtu – návštěvnost byla třetí nejvyšší z celé ligy. To je paráda a pro nás je to velká podpora. Určitě je dobře, že můžeme začínat doma, před našimi fanoušky.