Akce Pojď hrát hokej i podruhé v sezoně ve Vítkovicích úspěšná

Tradiční ostravský hokejový celek přivítal 52 nových hráčů. Velká náborová akce Pojď hrát hokej v rámci projektu Týden hokeje tak ve Vítkovicích slavila úspěch i podruhé v této sezoně.

Stejně jako při minulých podnicích projektu Týden hokeje, i lednovou akci Pojď hrát hokej ve Vítkovicích řídil hlavní trenér přípravky HC VÍTKOVICE RIDERA Libor Pavliš. Modro-bílý klub přivítal v pondělí 20. ledna hned 52 nových hokejových zájemců z řad kluků a holek v rozmezí od 4 do 8 let.

Program byl tradiční, po potřebné registraci – během které každý nový malý hokejový adept obdržel i svůj první hokejový dres – následovala prezentace hokeje jako takového a jeho specifika. Trenér přípravky Tomáš Kalandra vysvětlil dětem a především rodičům, jak náročné a zároveň zábavné a prospěšné je dát se na hokej. Osvětlil také specifika výchovy hokejové mládeže konkrétně ve Vítkovicích.

Po úvodní části se malí hokejisté přesunuli k ledu, kde nejprve viděli ukázky hokejového tréninku v podání žáků 4. a 5. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA pod vedením již zmíněného trenéra Pavliše. Následně byla ledová plocha rozdělena na šest bloků, ve kterých probíhala praktická cvičení metodou her a zábavných úkolů. Pro premiérové bruslaře byl vyčleněn i koridor, kde mohli své první krůčky na ledě dělat v doprovodu rodičů. Ostatní stanoviště už byla určena pro pokročilejší bruslaře, kde za asistence žákovských trenérů HC VÍTKOVICE RIDERA a také pomocníků z řad starších hráčů HC VÍTKOVICE RIDERA zkoušeli malí hokejisté svou rychlost, obratnost, šikovnost s hokejkou a další aspekty, které jsou potřeba pro hokej.

Mezi účastníky nechyběli ani zástupci současného A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA, konkrétně obránce Lukáš Kovář, který s sebou na led vzal premiérově také svého syna.

13HC VÍTKOVICE RIDERA12320713