Banner Promo

A-tým zahájí přípravu na ledě

Datum publikování:

V již kompletním složení zahájí A-tým Vítkovic v posledním červencovém týdnu přípravu na ledě. Začne tím předzávodní období, jehož součástí bude i deset přípravných utkání.

V prvním červencovém týdnu uzavřel A-tým Vítkovic suchou část letní přípravy a v posledním týdnu měsíce zahájí pravidelnou přípravu na ledě. Po devítitýdenní dřině měli hráči dva týdny na odpočinek a individuální přípravu. „Ve všech směrech je to ten základ, který jsme do sebe potřebovali dostat. Po dovolené budeme znovu všechno  obnovovat a díky tréninkům na ledě a zápasům také přidávat,“ nastiňuje trenér Miloš Holaň.

„Suchá příprava se uzavřela a teď už nás čeká to gró, tréninky na ledě, zápasy. Je to pořád týmová práce, to zdůrazňuji, ale tak nějak symbolicky to nyní přebereme od našeho kondičního trenéra Igora Horyla do rukou my s Radkem Philippem a budeme pracovat na tom, aby do sezony vstoupilo mužstvo v nejlepší možné kondici a co nejlépe připraveno na soutěž,“ těší se hlavní vítkovický kouč.

K dispozici už bude mít kompletní kádr, tedy všechny hráče – i ty, kteří suchou fázi absolvovali individuálně. K mužstvu se tak poprvé připojí zámořské posily v čele s Peterem Muellerem, dále útočník Peter Krieger a obránce Willie Raskob. Chybět nebude ani lotyšský forvard Roberts Bukarts či švédský útočník Tobias Lindberg, stejně jako slovenské posily zadních řad Mário Grman a Juraj Mikuš. „Ano. Byla to naše podmínka. Probíhala komunikace s hráči ze zámoří, kteří chtěli trochu upravený režim, ale i po domluvě s Romanem Šimíčkem jsme rozhodli, že nebudeme dělat výjimky. Chceme být jako jedna parta, chceme tak působit i v sezoně, a to je důvod, proč se na prvním tréninku potkáme všichni,“ podotkl Holaň.

Mužstvo nyní čekají dva týdny tréninků. První přípravné utkání je na programu až 9. srpna, kdy Vítkovičtí na vlastním ledě vyzvou úřadujícího mistra z Třince. „Byl to náš záměr – oproti loňsku trochu změna, kdy půjdeme na led a budeme trénovat těch čtrnáct dnů bez zápasu. A to proto, abychom se mohli věnovat hned od začátku i kondiční složce. Protože potom, jak zápasy půjdou v rychlém sledu po sobě, toho prostoru nebude tolik. První týden ještě budeme rozdělení na obránce a útočníky a budeme se věnovat individuálním dovednostem, ale nebudeme zapomínat na kondici. V dalším týdnu to už bude v pětkách a budeme led prokládat i tréninky na suchu s důrazem na kondici. A ve třetím týdnu už nás čekají zápasy, pak turné ve Švýcarsku a Francii. Takže tam potom tréninky kondice budou nahrazeny zápasy v rychlém sledu po sobě,“ upozornil trenér.

Kromě zmíněného zápasu s Třincem čeká Vítkovické před startem soutěže ještě dalších 9 přípravných utkání. Součástí bude i turné po Švýcarsku a Francii v polovině srpna.

Širší kádr – letní příprava 2022

Brankáři: Aleš Stezka, Lukáš Klimeš, Darek Bartošák (J)

Obránci: Lukáš Kovář, Jakub Stehlík, Petr Gewiese, Patrik Koch, Juraj Mikuš, Mário Grman, Daniel Krenželok, Willie Raskob Tomáš Machů (J), René Smolka (J), Denis Puchala (J), Matěj Prčík (J), Michal Bystroň (J)

Útočníci: Dominik Lakatoš, Tobias Lindberg, Marek Kalus, Petr Fridrich, Petr Chlán, Jan Bernovský, Vojtěch Lednický, Josef Krejsa (J), Rastislav Dej, Rostislav Marosz, Lukáš Krenželok, Roberts Bukarts, Roman Půček, Jiří Tvrdý (J), Matyáš Melovský (J), Alex Kotásek (J), Peter Krieger, Peter Mueller.

 

 

PŘÍPRAVA 2022

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761