Banner Promo

A-tým se vrátil z Tater, příprava pokračuje v Ostravě

Datum publikování:

Absolvováním soustředění v Nízkých Tatrách se příprava hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA přehoupla do druhé poloviny. Část hráčů se vrátila do individuálního programu, zbytek polyká společné dávky opět v Ostravě.

Týden tvrdé tréninkové dřiny v Nízkých Tatrách mají hokejisté Vítkovic za sebou. Ostravané se sjeli do sportovního střediska v Liptovském Jánu, kde během sedmi dní absolvovali v téměř kompletním složení širokou škálu rozmanitých tréninkových jednotek. Chyběli jen hráči mimo česko-slovenský prostor, tedy zámořští Mueller, Krieger, Raskob, Švéd Lindberg a Lotyš Bukarts.

„Soustředění se vydařilo, hráči jej absolvovali bez problémů a splnilo to, co jsme od něj očekávali,“ souhlasí hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň i s narážkou na to, že navzdory nepříznivé předpovědi přálo Ostravanům po většinu pobytu i počasí.

Hráči absolvovali tréninky v posilovně, v tělocvičně i ve venkovních prostorách, výjimkou nebylo ani kondiční plavání v bazénu. Ozvláštněním, i když řádně náročným, byly kondiční výšlapy na vrcholy Poludnica a Chopok ve dvou dnech po sobě. Tréninky byly koncipovány jako dvoufázové, ale reálně i s rozcvičkou před snídaní nabíraly až třífázový směr.

„Soustředění, stejně jako přípravu obecně, měl a má na starosti náš kondiční trenér Igor Horyl. Loni jsme měli spolu velkou konzultaci na toto téma a došli jsme k názoru, že letos si vezme letní přípravu na svá bedra. Zatím si to, myslím, hráči pochvalují,“ míní trenér Holaň.

Momentálně je tým už zpět z Tater. Část hráčů pokračuje v individuální přípravě po vlastní ose. „Ostatní se připravují pospolu v našich podmínkách. Co byl dobrý nápad, to bylo zapojení pravidelných tréninků na ledě do této fáze suché přípravy. Zpětnou vazbu máme velice dobrou. Je to zpestření nebo svým způsobem změna. Čekáme od toho, že hráči budou dobře připravení. Jsme zastánci hodně dobré fyzické kondice, kterou budeme potřebovat k tomu, abychom mohli produkovat hokej, který chceme hrát,“ připomíná kouč s důrazem na to, že tréninky na ledě v této fázi přípravy nejsou určeny pro herní a systémové zaměření. „Tělo nebude mít takovou dlouhou pauzu od ledu. Ale je to především částečná kondiční náhrada. Ne, že bychom vůbec neběhali, ale bruslením tomu ještě pomáháme. Není to o herních dovednostech, ale vyloženě jen kondiční stránka.“

Kromě tvrdých tréninkových jednotek čeká po návratu z Tater tým i zajímavý a příjemný zážitek. Po třech letech vynucené pauzy se A-mužstvo opět vydá s fanoušky na výšlap na Pustevny. Tradiční výstup na horu Radhošť se uskuteční v sobotu 18. června. Tým vychází z parkoviště u hotelu Ráztoka v Trojanovicích v 9:00 hodin. Cílem je restaurace v horní stanici lanové dráhy Pustevny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718