Banner Promo

A-tým odstartoval přípravu na ledě

Datum publikování:

Šestadvacet hráčů na dvě party, zapracování v posilovně a následně první organizovaný trénink na ledě. Vítkovický A-tým zahájil další fázi letní přípravy. Od pondělka už se pracuje především na ledě a v momentálně kompletním složení, takže nechyběli ani dosud individuálně se připravující Ondřej Roman, Blaž Gregorc nebo lotyšská posila Roberts Bukarts.

Zapracování v posilovně a pak už konečně na led. Vítkovické A-mužstvo odstartovalo přípravu na ledě. Aktuální kádr Ostravanů čítá 26 hráčů, včetně brankářů, ti všichni se na úvodním tréninku na ledě hlásili. Nechyběli tak ani dosud individuálně se připravující Ondřej Roman, Blaž Gregorc a Roberts Bukarts. Lotyšský reprezentační kanonýr se poprvé představil ve svém novém působišti.

Obměna kádru modro-bílých byla přes léto značná. Deset hráčů sestavy minulé sezony odešlo, mezi nimi i stálice vítkovické kabiny jako Roman Szturc nebo Lukáš Kucsera, do Třince zamířila brankářská opora Patrik Bartošák, tým opustil i někdejší kapitán Rostislav Olesz. Novými tvářemi, kromě již zmíněného Robertse Bukartse, jsou především brankář Miroslav Svoboda, exliberecký Dominik Lakatoš, zadák David Kvasnička, slovenský obranný talent Martin Bodák, zlínský odchovanec Nicolas Werbik a návrat do domácího prostředí hlásil forvard Erik Němec.

 

 

Úvodní trénink na ledě byl celkem logicky pro obě skupiny především seznamovací, trenéři připravili primárně cvičení zaměřená na bruslení. Tým čekají dva týdny přípravy na ledě bez zápasové zátěže. Předzávodní období zahájí Vítkovičtí 11. srpna na turné po Švýcarsku prověrkami s nejzvučnějšími a nejlepšími švýcarskými soupeři, jakými jsou například HC Davos nebo EV Zug.

Po prvním drilu na ledě předstoupili před zástupce médií především kouč Jakub Petr, ale také nejzkušenější hráč mužstva Jan Výtisk, nový brankář Miroslav Svoboda nebo útočník Dominik Lakatoš.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718