Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

A-mužstvo vyráží na soustředění do Vysokých Tater

Datum publikování:

Sedm dní ve vysokohorském prostředí, několikafázový tréninkový dril. Takový je program A-mužstva v následujícím týmu. Hokejisté Vítkovic v neděli vyrazili na soustředění do Vysokých Tater.

Po roční pauze vyrážejí hokejisté Vítkovic opět nabírat fyzičku do vysokohorského prostředí na Slovensko. „Jedeme do Vysokých Tater, hotel Fis s dobrým zázemím i regenerací. Soustředění bude určitě prospěšné i k utužení party a lepšímu poznání se, když budou všichni spolu čtyřiadvacet hodin. Jsem rád, že jedou všichni hráči, prakticky jen s výjimkou lotyšských reprezentantů Bukartse a Galvinše a Kanaďanů Flicka a Dudase. Jinak jede kádr celý, což je dobře. Nikdo není zraněný, což je samozřejmě taky dobře. A soustředění pojímáme jako vrchol první fáze letní přípravy,“ líčí hlavní trenér A-mužstva Vítkovic Miloš Holaň.

Jeho svěřence čeká ve středisku Štrbského Plesa pod horou Solisko celkem výživný tréninkový program. „Po příjezdu domů z Tater se to láme a bude určitý pokles v tréninkových dávkách a pak se zase vystupňují. Na soustředění chci, abychom si hrábli na dno,“ upozorňuje.

Hotel Fis na Štrbském plese nabízí vlastní posilovnu i tělocvičnu, ale horské prostředí a blízkost skokanských můstků skýtá ideální příležitost pro nabírání kondice a síly i venku. „Co si já přeju, aby vyšlo počasí, zvlášť v Tatrách. My tam jedeme trénovat, na počasí se moc ohlížet nebudeme, ale je to moje přání, abychom při dobrém počasí mohli trénovat i co nejvíce venku, když jsme teď v Ostravě spíše v uzavřených prostorách haly,“ přemítá trenér Holaň.

V současné době není vycestování ničím jednoduchým, ale i s tím se Vítkovičtí dokázali vypořádat a soustředění na Slovensku se tak může bez problémů uskutečnit. „Já se přiznám, že tyhle organizační záležitosti jsem nechal na vedoucím mužstva, na lidi v managementu, kteří se o to starají, takže se nechci ani do nějakých analýz moc pouštět. Jako trenér jsem rád, že nám vedení pomohlo uskutečnit toto soustředění. Považuji to v dnešní době za výborný výkon,“ chválí kolegy trenér.

Proč Slovensko a proč Vysoké Tatry? Kromě vítané změny prostředí a stereotypu je samozřejmě jedním z důvodů i vysokohorský vzduch. „Stoprocentně, to prostředí dělá své. Ideální by bylo třeba deset nebo čtrnáct dní, ale i ten týden je myslím dostatečný čas na to, abychom dobře potrénovali.“

Trenéři mají přesné informace o tom, v jakém rozpoložení, respektive kondici, jejich svěřenci na Slovensko míří. V pátek, tedy v rámci posledního tréninku před odjezdem do Vysokých Tater, absolvoval tým výkonnostní testy. „Naplánovali jsme si, že hráče chceme průběžně testovat. Zvolili jsme třikrát – na začátku přípravy, před soustředěním a na konci přípravy. Testy musí podstoupit i hráči s individuální přípravou a zatím můžu říci, že s průběžnými výsledky můžeme být spokojení, ta čísla jsou dobrá,“ uzavírá hlavní kouč.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >