A-mužstvo vyráží na soustředění do Vysokých Tater

Sedm dní ve vysokohorském prostředí, několikafázový tréninkový dril. Takový je program A-mužstva v následujícím týmu. Hokejisté Vítkovic v neděli vyrazili na soustředění do Vysokých Tater.

Po roční pauze vyrážejí hokejisté Vítkovic opět nabírat fyzičku do vysokohorského prostředí na Slovensko. „Jedeme do Vysokých Tater, hotel Fis s dobrým zázemím i regenerací. Soustředění bude určitě prospěšné i k utužení party a lepšímu poznání se, když budou všichni spolu čtyřiadvacet hodin. Jsem rád, že jedou všichni hráči, prakticky jen s výjimkou lotyšských reprezentantů Bukartse a Galvinše a Kanaďanů Flicka a Dudase. Jinak jede kádr celý, což je dobře. Nikdo není zraněný, což je samozřejmě taky dobře. A soustředění pojímáme jako vrchol první fáze letní přípravy,“ líčí hlavní trenér A-mužstva Vítkovic Miloš Holaň.

Jeho svěřence čeká ve středisku Štrbského Plesa pod horou Solisko celkem výživný tréninkový program. „Po příjezdu domů z Tater se to láme a bude určitý pokles v tréninkových dávkách a pak se zase vystupňují. Na soustředění chci, abychom si hrábli na dno,“ upozorňuje.

Hotel Fis na Štrbském plese nabízí vlastní posilovnu i tělocvičnu, ale horské prostředí a blízkost skokanských můstků skýtá ideální příležitost pro nabírání kondice a síly i venku. „Co si já přeju, aby vyšlo počasí, zvlášť v Tatrách. My tam jedeme trénovat, na počasí se moc ohlížet nebudeme, ale je to moje přání, abychom při dobrém počasí mohli trénovat i co nejvíce venku, když jsme teď v Ostravě spíše v uzavřených prostorách haly,“ přemítá trenér Holaň.

V současné době není vycestování ničím jednoduchým, ale i s tím se Vítkovičtí dokázali vypořádat a soustředění na Slovensku se tak může bez problémů uskutečnit. „Já se přiznám, že tyhle organizační záležitosti jsem nechal na vedoucím mužstva, na lidi v managementu, kteří se o to starají, takže se nechci ani do nějakých analýz moc pouštět. Jako trenér jsem rád, že nám vedení pomohlo uskutečnit toto soustředění. Považuji to v dnešní době za výborný výkon,“ chválí kolegy trenér.

Proč Slovensko a proč Vysoké Tatry? Kromě vítané změny prostředí a stereotypu je samozřejmě jedním z důvodů i vysokohorský vzduch. „Stoprocentně, to prostředí dělá své. Ideální by bylo třeba deset nebo čtrnáct dní, ale i ten týden je myslím dostatečný čas na to, abychom dobře potrénovali.“

Trenéři mají přesné informace o tom, v jakém rozpoložení, respektive kondici, jejich svěřenci na Slovensko míří. V pátek, tedy v rámci posledního tréninku před odjezdem do Vysokých Tater, absolvoval tým výkonnostní testy. „Naplánovali jsme si, že hráče chceme průběžně testovat. Zvolili jsme třikrát – na začátku přípravy, před soustředěním a na konci přípravy. Testy musí podstoupit i hráči s individuální přípravou a zatím můžu říci, že s průběžnými výsledky můžeme být spokojení, ta čísla jsou dobrá,“ uzavírá hlavní kouč.

A tým
2021-2022