A-mužstvo vstupuje do druhého měsíce přípravy. Co je nového?

První měsíc letního týmového drilu se uzavírá. Hokejisté Vítkovic pokračují v nabírání kondice na novou extraligovou sezonu. Jaké jsou novinky v mužstvu?

Společná příprava A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA začala přesně 4. května, to znamená, že v těchto dnech vstupují Ostravané do druhého měsíce přípravy.

„Zatím vše probíhá dobře, bez problémů, především těch zdravotních,“ těší hlavního trenéra HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmíra Trličíka. Jeho svěřenci polykají tréninkové dávky pod dohledem kondičního kouče Igora Horyla. „Klasicky využíváme především možnosti OSTRAVAR ARÉNY, ať už jde o posilovnu, atletickou halu a od minulého týdne také plochu v Multifunkční hale. Kromě toho samozřejmě chodíme i ven, trénovali jsme na atletickém stadionu, v přírodním prostředí Bělského lesu. V plánu máme i využít sjezdovku na Skalce a pořád máme v programu i kondiční výšlap na Lysou horu,“ prozrazuje Mojmír Trličík. Vše nasvědčuje tomu, že suchou část letní přípravy budou modro-bílí absolvovat bez výjimky v Ostravě a blízkém okolí, soustředění mimo Česko je zatím velice nepravděpodobné s ohledem na momentální mezinárodní situaci.

Stále platí, že někteří hráči mají svůj individuální plán, takže se připravují sami. Například Zbyněk Irgl, Ondřej Roman, v Brně se připravují Martin Dočekal, Patrik Koch, Jan Hruška, na západě Čech zase Jan Schleiss či Tomáš Kubalík. „Postupně se ale k nám připojují jednotliví hráči. Po krátkém individuálním úvodu se do společné přípravy zapojil Lukáš Kovář. Po problémech se zuby se přidal Josef Mikyska. S týmem od tohoto týdne trénuje i Peter Šišovský, který musel počkat na rozvolnění krizových opatření, aby mohl dorazit ze Slovenska,“ vypočítává hlavní trenér.

Od začátku května se s týmem Vítkovic připravoval i Daniel Kurovský, ten ovšem s příchodem června tréninky ostravského mužstva opustil. „Danieli Kurovskému skončila u nás po minulé sezoně smlouva a na nové se nedohodl,“ doplňuje informaci sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček. Vítkovičtí trenéři umožnili Kurovskému připravovat se s týmem a ve vítkovických prostorách v rámci částečně společného a částečně individuálního plánu.

Nově jsme do přípravy zařadili také hráče z juniorky. Konkrétně jde o Tomáše Machů a Reného Smolku, kteří se tak připojili k širšímu kádru A-mužstva,“ přidává novou informaci trenér Trličík. S vítkovickým A-týmem trénuje také sedmnáctiletý mládežnický reprezentant Ivan Ivan, který minulou sezonu strávil v kanadské juniorské soutěži QMJHL a jako vítkovický odchovanec využil možnosti připravovat se na novou sezonu v mateřském celku. Podle svých slov chce syn někdejšího hráče Vítkovic Marka Ivana případně i zabojovat o místo ve Vítkovicích, aktuálně v Česku během přípravy čeká, jak se vyvine celá situace v zámoří.

10HC Energie Karlovy Vary15602720
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716