Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

A-mužstvo se připravuje i na ledě, dojíždí do polského Jastrzebie

Datum publikování:

Také hokejisté Vítkovic se již připravují na ledě. Z důvodů uzavření vnitřních sportovišť dojíždějí hráči A-mužstva do polského Jastrzebie a díky tomu kombinují tréninky na suchu s tradiční hokejovou přípravou.

Zatímco středočeské kluby vyrážejí trénovat na otevřené kluziště v Dobříši, Vítkovice se vydaly stejnou cestou jako Třinec nebo například Pardubice. Ostravští extraligoví hokejisté se dohodli v polském Jastrzebie a mohou se tak připravovat na ledě místní haly Jastor.

„Původně jsme se omezili tréninkové jednotky výhradně na přípravu na suchu ve venkovním prostředí v okolí haly. Stále více extraligových klubů ale začalo trénovat také na ledě, ať už to bylo na otevřeném kluzišti v Česku, nebo na zahraničních kluzištích. Trénink na ledě je jednoznačnou výhodou a i když zatím stále nevíme, kdy budeme moci začít hrát, nemůžeme si dovolit oproti ostatním mít několikatýdenní ztrátu tréninků na ledě. Proto jsme se rozhodli pro tréninky v Polsku a jsem rád, že jsme našli možnosti v Jastrzebie,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Do Polska ovšem jezdí pouze hráči A-mužstva, navíc po vlastní ose, zázemí Vítkovic v OSTRAVAR ARÉNĚ zůstává nadále uzavřené. „Tréninky kombinujeme, nejsme v Polsku každý den a na trvalo. Tým se střídavě připravuje na suchu v Ostravě a na ledě v Jastrzebie. Je to nevyhnutelné řešení. Jak už jsem řekl, v situaci, kdy ostatní týmy trénují na ledě si my nemůžeme dovolit zůstat tak dlouho pozadu,“ dodává Šimíček.

Přestože A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA využívá možnosti trénovat na ledové ploše v zahraničí, nadále plně dodržuje veškerá platná nařízení vlády České republiky v souvislosti s omezením šíření koronaviru.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4929848107
2HC VÍTKOVICE RIDERA5027491098
3HC Sparta Praha4927621495
4Mountfield HK5022751685
5Bílí Tygři Liberec49188101380
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >