AKTUALIZOVÁNO: A-mužstvo přebírá Miloš Holaň. Asistenty Roman Šimíček a Radek Philipp

Foto: Petr Kotala

Novým hlavním trenérem hokejistů Vítkovic byl jmenován Miloš Holaň. Jeho asistenty budou současný sportovní ředitel Roman Šimíček a také Radek Philipp – dosud trenér dorostu a mládežnické reprezentace.

Nový trenérský štáb nahradil odvolané trio Trličík – Stránský – Svozil poté, co A-mužstvo Vítkovic prohrálo pět zápasů v řadě. Triumvirát Holaň – Šimíček – Philipp byl hráčům představen v pondělí ráno a okamžitě převzal všechny kompetence a úkoly. Ostravané v úterý hrají na ledě Litvínova.

V pondělí odpoledne se následně konal krátký mediální mítink, na kterém byla nová trenérská trojice představena veřejně a také se všichni tři vyjádřili k nové výzvě v podobě pozice na střídačce extraligového celku v mateřském klubu.

Přestože v novém trenérském štábu zaujímá pozici asistenta, mediální mítink uvedl logicky ze svého postu sportovního ředitele Roman Šimíček a nastínil, co se v předešlých hodinách v klubu dělo. „Chtěl bych k tomu všemu říct, že to bylo hodně narychlo, možná pro některé nečekané, ale myslím, že když jste si v pátek přečetli mé vyjádření, tak jsem to já potažmo my vedení nemohli takhle nechat. Něco jsem prohlásil před sezonou a spousta lidí mi to v poslední době připomínala. Já bych chtěl dostát tomu slibu, aby hokej ve Vítkovicích nějak vypadal. Proto jsme se po několika porážkách a po ne nějak úžasném výkonu rozhodli vyměnit trenérský tým.“

Volba nového hlavního trenéra byla rychlá a rázná. V pondělí ráno byl nový štáb připraven vést trénink. „Povolali jsme Miloše Holaně jako hlavního trenéra, dále Radka Philippa jako asistenta a také mou osobu, jako dalšího asistenta, který bude klukům k ruce a bude se jim snažit maximálně pomoci,“ zmínil Šimíček.

Nový šéf vítkovické střídačky Miloš Holaň se vrací do svého mateřského prostředí. Ostatně nejen jako hráč, ale už i jako trenér v této pozici byl, konkrétně v letech 2004 až 2006. „Chtěl bych v prvé řadě poděkovat majiteli klubu Aleši Pavlíkovi a potažmo Romanovi Šimíčkovi za nabídku, které si velice vážím a cením. Vrátit se zpátky tam, kde jsou moje kořeny. Nějaké námluvy byly už v loňském roce, ale tehdy se majitel naprosto férově rozhodl pro jinou variantu. Já celou tu dobu držel palce, ať to dobře dopadne, což se povedlo. Nad současnou nabídkou jsem neváhal, i když to bylo takhle narychlo. Byl jsem tady od mládeže, pracoval tady i můj otec a je to opravdu něco jiného, když můžete pracovat doma a věnovat se klubu, na kterém vám záleží,“ řekl na úvod Miloš Holaň.

Radek Philipp se na střídačku A-mužstva přesunul od dorostu. Ve Vítkovicích působí od svého návratu v roce 2015 a od roku 2016 v pozici trenéra mládeže, současně je rovněž v trenérském štábu reprezentace do 17 let. Stejně jako Miloš Holaň a Roman Šimíček, i on je odchovancem vítkovického hokeje. „Pro mě je to obrovská výzva a chuť vytáhnout vítkovický hokej tam, kam si všichni představujou. Samozřejmě víme, že to nebude jednoduché, ale my si věříme, že to dokážeme.“

miloš holaň

HLAVNÍ TRENÉR

Narozen: 22. dubna 1971 v Bílovci
Post – hráč: obránce
Hráč – odchovanec: Vítkovice
Hráčská působiště: Vítkovice, Dukla Trenčín, Hershey Bears, Philadelphia Flyers, Mighty Ducks of Anaheim, Třinec, Freiburg
Trenérská kariéra: Vítkovice (do 2006), Lillehammer, Zvolen, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Berkut Kyjev, Feldkirch, Něman Grodno, Dukla Trenčín, Dynamo Pardubice, Poruba. HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2020).
Vítěz Zlaté hokejky 1993 (nejlepší hokejista Československa daného roku)
Mistr Federální hokejové ligy 1992
Vicemistr Federální hokejové ligy 1993
Bronzový medailista československé ligy 1991