Banner Promo

Trenér juniorů Petr: Výkon všech hráčů musím vyzdvihnout

Datum publikování:

Po pátečním utkání se Spartou Praha byl hlavní trenér juniorského týmu Vítkovic Jakub Petr v dobré náladě. Nebylo také divu. Vítkovice přehrály svého pražského soupeře o šest gólů a také výkon a nasazení týmu bylo na velmi vysoké úrovni, což Petr nezapomněl v pozápasovém rozhovoru zdůraznit. Pochvala navíc padla na hlavu všech hokejistů.

 

Spartu jstezdolali o šest gólů. Z vaší strany zřejmě panuje spokojenost.

 

 Je to podobné jako v utkání s Budějovicemi (vysoká výhra Vítkovic – pozn. red.). Výhra 6:0 se vždycky hodnotí příjemně, ale já musím především vyzdvihnout výkon týmu, počínaje gólmanem Bartošákem, který vychytal první nulu, dále obránci a vůbec všemi, kteří odvedli skvělou práci.

 

Byla rozhodujícím momentem utkání ubráněná sedmiminutová přesilová hra Sparty, během níž jste ani jednou neinkasovali?

 

Toto oslabení ještě více utvrdilo nasazení a touhu mužstva utkání uhrát. Od prvního střídání bylo vidět, že si náš tým šel tvrdě za svým cílem. Z trenérského pohledu jsem rád, že jsme se po několika utkáních venku, která jsme sice vyhráli, ale inkasovali hodně gólů, zaměřili na práci v obranném pásmu a defenzivní činnost všech hráčů.

 

Ve třetí třetině se hra přiostřila. Bylo zdolání Sparty velkou motivací?

 

Porazit Spartu je samozřejmě motivující, stejně jako porazit jakéhokoliv jiného soupeře. Sparta je navíc, stejně jako my, v horní části tabulky. Nebudu skrývat, že Sparta je v našem regionu zvučné jméno, ale s takovouto motivací bychom měli přistupovat ke každému utkání.

 

Další zápas sehrajete se Slavií. Čekáš, že to bude podobné utkání?

 

Určitě. Oba dva pražské týmy hrají, spolu s dalšími třemi nebo čtyřmi mužstvy, prim v juniorské soutěži. Bude třeba tvrdé a poctivé práce od prvního střídání a uvidíme, co to přinese.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761