Fanoušci darovali vítkovickou krev, hráči je podpořili (+FOTOGALERIE)

Fanoušci HC VÍTKOVICE STEEL ukázali, že mají srdce. V rámci akce "Dostaň ze sebe to nejlepší, daruj vítkovickou krev" navštívily ve středu Krevní centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě dvě desítky příznivců modro-bílých barev a darovalo nejcennější tekutinu. Odměnou jim byl dobrý pocit, upomínkový puk a setkáni s hráči A-mužstva.

Fandové vítkovického hokeje se připojili k řadě pravidelných i nových dárců krve a pomohli rozšířit zásoby nejcennější tekutiny, která zachraňuje život, a které nikdy není dost. Do Krevního centra v Ostravě-Porubě si nakonec našly cestu dvě desítky fanoušků, což je vzhledem k náročnosti i požadavkům velice příjemný počet, při skutečnosti, že každý centilitr krve se počítá.

Fandy v jejich snažení přišli podpořit i samotní hráči A-mužstva HC VÍTKOVICE STEEL. „Jde o dobrou věc, darování krve je velice důležité, proto nás těší, že si naši fandové cestu k dárcovství našli a přidali se tak k těm, kteří díky své krvi pomáhají zachraňovat životy,“ nechal se slyšet útočník Lukáš Klimek. Ondřej Roman, který také dorazil do Krevního centra, přidal svůj poznatek: „Já osobně jsem ještě na darování nebyl, ani jsem to naživo neviděl, ale je to hodně nutná a hlavně hodně prospěšná věc. Jsme na naše fandy hrdí.“ Třetí do party, který přišel do Krevního centra povzbudit fanoušky v konání dobrého skutku, obránce Tomáš Voráček dodal: „Sám jsem před dvěma lety daroval krev. Není to nic hrozného. Letos jsem ani já, ani ostatní kluci v rámci této akce darovat krev nemohl, protože jsme v tréninku a jednou z podmínek darování je absence větší fyzické námahy, ale jsem rád, že jsme naše fanoušky alespoň mohli navštívit a podpořit je. Darování krve není nic hrozného, sám to vím, a jsem rád, že lidé přišli darovat, i třeba jen z důvodu toho, že dostanou puk a náš podpis. Pomohli dobré věci a to je hlavní."

Sami hráči navštívili dárce přímo při odběru, samozřejmě se nezdráhali podepisovat připravené karty a památeční puky. Autogramy vítkovických hokejistů byly hodně ceněny, řekly si o ně i pracovnice Krevního centra, které neodolaly ani fotce s hráči. „Každá forma prezentace je pro nás hodně důležitá. Věříme, že i otevřená podpora ze strany HC VÍTKOVICE STEEL a návštěvy hokejistů přímo v centru k nám přilákají ještě více darců, protože krev je vždy potřebná,“ zmínila marketingová pracovnice Krevního centra Naděžda Kalužová.

Vítkovičtí hokejisté ale do sebe přece jen nechali píchnout. V rámci prohlídky Krevního centra jim byl proveden kontrolní odběr a přímo na nich jim pak pracovníci Krevního centra vysvětlili, jakými testy krev před samotným darováním prochází, jak se dělá a vypadá krevní obraz a nakonec se každý z hráčů dozvěděl, jakou krevní skupinu má on sám.